სააგენტოს მიერ წარმოდგენილი გეგმა რამდენიმე ძირითად მიმართულებას მოიცავს: ფესტივალის ორგანიზება: სხვადასხვა ლოკაციაზე ქართული ღვინის მწარმოებელი კომპანიების მონაწილეობით, რაც მოიცავს საფესტივალო დახლების, კარვებისა და სცენების მოწყობას. მარკეტინგული კამპანია: ე.წ. „აუთდორ“ კამპანია (ბანერები სხვადასხვა ლოკაციაზე), ციფრული ვიზუალური აქტივობები სოციალურ ქსელებში და სარეკლამო მასალები საზოგადოებრივ ტრანსპორტსა და აეროპორტებში. შოუ-პროგრამა: თემატური წარმოდგენები და მუსიკალური გაფორმება. სამეცნიერო ნაწილი: საერთაშორისო სპიკერების მოწვევით საკონფერენციო სივრცეების მოწყობა და სრული ორგანიზაციული უზრუნველყოფა. სააგენტო გამარტივებული შესყიდვის აუცილებლობას დროის დეფიციტით ხსნის. დოკუმენტაციის მიხედვით, ღონისძიების კონცეფცია, რომელზეც შპს „გალილეო სტრატეჯი“ მუშაობს, 5 მარტისთვის იქნება მზად. სააგენტოს განმარტებით, ტენდერის სტანდარტული პროცედურები 8 მაისამდე დარჩენილ პერიოდში ვერ ესწრება და არსებობს ღონისძიების ჩაშლის რისკი.„დროის რესურსი არ არის საკმარისი მიმწოდებლის ტენდერის პროცედურების საშუალებით გამოსავლენად. სახელმწიფოებრივი და საზოგადოებრივი მნიშვნელობის გათვალისწინებით, დღის წესრიგში დადგა გამარტივებული შესყიდვის საკითხი“, - ნათქვამია განმარტებით ბარათში.შესყიდვის ზუსტი მოცულობა მას შემდეგ დადგინდება, რაც ცნობილი გახდება საბოლოო კონცეფცია და გამოფენაში მონაწილე ქართული კომპანიების რაოდენობა.შეგახსენებთ, რომ 8 მაისი ღვინის ეროვნულ დღედ პრემიერ-მინისტრის განკარგულებით 2026 წლის თებერვალში გამოცხადდა. სააგენტოს განცხადებით, ეს დღე უნდა გახდეს პლატფორმა, რომელიც მევენახეებს, სახელმწიფო ინსტიტუტებს, ტურისტულ სექტორსა და აკადემიურ წრეებს გააერთიანებს.
“ვაიზერმა”ტურისტულ სექტორს სამოგზაურო პოლისების ახალი პლატფორმა წარუდგ...
17 თებერვალს სასტუმრო “არტიზან დიზაინ ჰოტელში” გამართულ შეხვედრას საქართველოს 100-მდე კერძო ტურისტული კომპანიის წარმომადგენელი დაესწრო.სადაზღვევო კომპანია “ვაიზერის” სამეთვალყურეო საბჭოს თავმჯდომარემ სოფიო ლებანიძემ და გენერალურმა დირექტორმა მაია კალანდაძემ სტუმრებს სპეციალურად ტურიზმის სექტორის კომპანიებისთვის პოლისების მართვის ახალი პლატფორმა წარუდგინეს. “2026 წლის 1 იანვრიდან საქართველოს კანონმდებლობით სავალდებულო გახდა უცხოელი ვიზიტორების ჯანმრთელობის დაზღვევა. ცოტა ხნის წინ, სადაზღვევო კომპანია “ვაიზერსა” და საქართველოს ტურიზმის ასოციაციას შორის ურთიერთთანამშრომლობის მემომრანდუმი გაფორმდა, რაც საშუალებას იძლევა ვიზიტორებს გაცილებით მაღალი ხარისხის პროდუქტი შევთავაზოთ ოპერატიულად და სწრაფად”-განაცხადა მაია კალანდაძემ.“საქართველოს ტურიზმის სექტორის კომპანიებს წარვუდგინეთ პოლისების მართვის ახალი პლატფორმა, რომელიც გათვლილია როგორც შემომსვლელი, ასევე გამსვლელი ტურისტების მომსახურებაზე. პლატფორმა საშუალებას იძლევა ყველა ტურისტმა ისარგებლოს “ვაიზერის” ისეთივე მაღალი ხარისხის და ოპერატიული ჯანმრთელობის სერვისებით, როგორც საქართველოს 100 ათასზე მეტმა დაზღვეულმა 16 წლის მანძილზე. მარტივი, სწრაფი და ციფრული სერვისი საქართველოს ტურისტულ კომპანიებს დაეხმარება ტურისტებს შესთავაზონ მაღალი ხარისხის სადაზღვევო პროდუქტი, საქართველოს ლიდერი სამედიცინო ჰოლდინგის PSP ჯგუფის წევრი კომპანია “ვაიზერისგან” - განაცხადა სოფიო ლებანიძემ.“საქართველოს ტურიზმის ასოციაციასა და სადაზღვევო კომპანია “ვაზიერს” შორის გაფორმებული ურთიერთთანამშრომლობის მემორანდუმი ამ ორ სექტორს შორის ორმხრივად საინტერესო პროექტების შექმნასა და განვითარების ხელშეწყობას ემსახურება. ახალი ციფრული პლატფორმა სპეციალურად ტურისტული კომპანიებისთვის შეიქმნა, რაც თავის მხრივ მათ საქმიანობასაც უფრო სწრაფს და ოპერატიულს გახდის. დღეს პირველი ასეთი პროდუქტის წარდგენა მოხდა და სასიამოვნოა, რომ ტურიზმის სექტორის დიდი ინტერესი გამოიწვია” - განაცხადა ნატალია კვაჭანტირაძემ, საქართველოს ტურიზმის ასოციაციის თამჯდომარემ.შეხვედრის დამსწრე სტუმრებს საშუალება მიეცათ სასტუმრო “არტიზან დიზაინ ჰოტელის” განსაკუთრებული შეთავაზებით იაკობ ნიკოლაძის მუზეუმი დაეთვალიერებინათ.სადაზღვევო კომპანია “ვაიზერი”, საქართველოს ტურიზმის ასოციაციასთან ერთად, ტურიზმის სექტორის გაძლიერებისთვის ბევრ საინტერესო პროდუქტის წარდგენასა და აქტივობას გეგმავს.